Reference - Certifikace budov

Níže uvádíme příklady projektů z oblasti certifikací budov LEED a BREEAM na kterých jsme pracovali:

Aspira business centre

Této moderní kancelářské budově v Nových Butovicích o rozloze 15303 m2 jsme zajistili měření kvality vnitřního prostředí a zpracovali jsem studii HEA 02 Indoor air quality – VOC emission levels pro certifikaci BREEAM. Zjistili jsme, že jak formaldehyd tak organické těkavé látky splňují všechny stanovené limity.

Corso Court

K této administrativní budovu v Karlíně jsme zpracovávali pro Breeam certifikaci několik studií, například studii na posouzení živelných pohrom a krizový plán nebo ekologickou studii a studii biodiverzity s akčním plánem.. V této budově se nachází centrála tří divizí skupiny Skanska a sídlo české pobočky společnosti Expedia. Budovu provozuje firma Cushman & Wakefield.

Rustonka

Tento komplex na Karlínském břehu Vltavy je certifikován jako LEED Gold pro Rustonku A+D, B, C. Na certifikaci jsme se podíleli tvorbou energetického modelu, který pomohl investorovi jednak získat požadovanou úroveň a taktéž optimalizovat budoucí náklady. Rustonku II certifikace teprve čeká.

Lighthouse Vltava Waterfront Towers

I tato moderní budova na břehu řeky Vltavy byla certifikována za účasti společnosti Enerfis. Jednalo se o standard Breeam In Use Více informací

Zlatý Anděl

Jeden z mnoha certifikačních projektů ve standardu Breeam na kterém jsme se podíleli, tentokráte v Praze Smíchově.

Mosaic House Hotel

Projekt Breeam In Use pro společnost Impact-corti (nyní CBRE). Hotel Mosaic se pyšní označením "nejzelenější v Praze", ale klient měl i tak zájem na vylepšení z pohledu vztahu k okolní přírodě.Více informací zde

Administrativní projekt Praha 3

Zajištění energetického modelu v rámci získání kreditů EAc 5.1 a EAc 5.2 pro LEED certifikaci. Energetický model i všechny výstupy v rámci finálního reportu, byly realizovány v anglickém jazyce dle požadavků GBCI.

Tančící dům

Ještě před změnou majitele jsme mohli spolupracovat s klientem CBRE Global Investors na certifikaci Tančícího domu. Tento architektonický skvost hl. města si jistě certifikaci BREEAM zasloužil a je nám ctí, že jsme mohli být při tom.

River Garden 2,3

Enerfis jako součást certifikačního týmu společnosti HB Reavis. Jednalo se o nově stavěný projekt komerční budovy na Rohanském nábřeží v Praze s celkovou výměrou přesahující 30 000 m2.

Dostavba OC Chodov

Pro projekt-management projektu dostavby obchodního centra Chodov jsem provedli hned několik odborných studií v rámci BREEAM certifikace. Jednalo se o ENE 01-Energy Efficiency, ENE 04 - LZC Low Zero Carbon Technologies studii, POL 03 - Surface Water run-off report, vytvoření energetického modelu v rámci ENE 01 a modelu termálního komfortu (Thermal Comfort) v rámci HEA03 a IAQ - Indoor Air Quality Plan.

LEED Enhanced Commisioning

Pro nový administrativní projekt v pražském Karlíně společnosti J&T, jsme provedli kompletní Enhanced LEED Commissioning ve fázi design (přípravy tendrové dokumentace). Součástí bylo i vytvoření dokumentů OPR a BOD a kompletní revize dokumentace, jež měla vztah k energeticky náročným technologiím. Jednalo se o celý HVAV, osvětlení a obálka budovy.