Smart metering - Řešení

Smart metering se dá použít jako řešení téměř pro všechny typy budov a zařízení. Někteří profesionálové dokonce tvrdí, že ve smart meteringu je budoucnost a jednoho dne bude přes smart metering (respektive přes smart grid) propojen celý svět.

Enerfis si pro vás připravil rozdělení smart metering jako řešení pro 3 různé typy budov, zde můžete nalézt:

Řešení pro komerční budovy

Administrativní budova

Představte si typický administrativní komplex sestávající se z několika budov. Desetitisíce metrů čtverečných kancelářské plochy, desítky firem-nájemníků ve stovkách kanceláří a miliony korun utraceny ročně za spotřebu energií. Za které energie budova utrácí nejvíce a jak to Vy můžete ovlivnit? Který z nájemníků má největší spotřebu a kdo naopak nejvíce šetří? Co ovlivňuje ceny za energie nejvíc-venkovní teplota, denní doba, či doba spínání? Proč má budova B 3x větší spotřebu na m2, než budova A? Tohle jsou přesně otázky, na které vám odpoví smart metering!Nemůžete řídit to, co nedokážete změřit.

Díky instalaci smart metering systému můžete změřit mnohem více, mnohem detailněji a mnohem přesněji, než kdy předtím, a navíc máte i možnost řídit vše v reálném čase. Dnes již můžeme instalovat dálkové spínače, které dokáží automaticky regulovat veškeré činnosti a procesy ve Vaší budově a mohou ušetřit desítky až stovky tisíc korun ročně. Nespoléhejte se na nájemníky, že budou šetřit energiemi, spolehněte se na smart metering.

 

 

 

ZPĚT na výběr typu budov

Máte probém, který by mohl smart metering vyřešit?Kontaktujte nás