Biodiverzita v Mosaic House

Náš zákazník

V tomto projektu jsme pracovali pro property management (Impact-CORTI a.s.) hotelu Mosaic House, který se pyšní označením nejzelenější hotel v Praze. Naším úkolem byla spolupráce na recertifikaci hotelu ve standardu Breeam v oblasti biodiverzita.Mosaic House

Zadání a cíle projektu

  • Recertifikace budovy ve standardu Breeam
  • Zpracování biodiverzitního plánu
  • Návrh konkrétních opatření z oblasti fauny a flóry
  • Návrh konkrétních opatření z oblasti environmental managementu

Výsledky

I hotel v centru Prahy může být zelený a velmi šetrný jak k okolní přírodě, tak k nájemníkům, zvláště když leží jen kousek od břehů Vltavy. S týmem odborníků na ptactvo, hmyz, rostliny a speciálně netopýry jsme navrhli sadu opatření pro celkové vylepšení biodiverzity hotelu formou odborného posudku a sestavení konkrétního biodiverzitního plánu.

Jednotlivá opatření z tohoto plánu byla hodnocena jak z pohledu významu pro zvýšení biodiverzity, tak z hlediska významu pro publicitu a pozitivní marketing budovy. Veškerá opatření probíhala v souladu s biodiverzitním plánem hlavního města Prahy.

Díky práci našeho biodiverzitního týmu získal majitel budovy ve standardu Breeam hodnocení Excellent v oblasti Assett rating a hodnocení Very Good v oblasti Building Management.