Smart metering - Řešení

Smart metering se dá použít jako řešení téměř pro všechny typy budov a zařízení. Někteří profesionálové dokonce tvrdí, že ve smart meteringu je budoucnost a jednoho dne bude přes smart metering (respektive přes smart grid) propojen celý svět.

Enerfis si pro vás připravil rozdělení smart metering jako řešení pro 3 různé typy budov, zde můžete nalézt:

Řešení pro bytové domy

Bytový dům

Jistě si dovedete představit typický bytový dům. Několik set až několik tisíc metrů čtverečných obytné plochy, desítky rodin-nájemníků, každý s jinými návyky a chováním, co se týče spotřeby energie. 

Už váš nebaví mít každý měsíc nepořádek a chaos ve vyúčtování? Vadí Vám, že manuální odečty měřáků s sebou přinášejí možnost selhání lidského faktoru, a navíc probíhají jen jednou za dlouhý čas? Nechcete platit svému dodavateli předem nepřesné odhady budoucí spotřeby? Hádáte se s nájemníky o tom, kolik energie kdo spotřeboval a kolik kdo zaplatí?  Plýtvají vaši nájemníci energiemi a ani neví za co? Nebo se naopak snaží šetřit a už neví kde?

Instalace smart metering systému do Vašeho bytového domu by měla předešlé problémy vyřešit. Bezproblémové a automatické odečty, rovnou napojené na Vašeho dodavatele a automatické rozúčtování energií nájemníkům. Mějte vše pod kontrolou v reálném čase a kontrolujte, co se ve vašem domě děje. Dejte svým nájemníkům přístup k jejich spotřebě, uvidí za co utrácí, ve který den, ve kterou hodinu a dejte jim tak možnost uspořit na energiích. Převezměte kontrolu nad svým domem, nechte si nainstalovat smart metering systém.

 

 ZPĚT na výběr typu budov

Máte probém, který by mohl smart metering vyřešit?Kontaktujte nás