Vybrané projekty

 • CASE STUDY: Únik vody v automyčce

  Klient vlastnící síť servisních center s myčkami pro nákladní automobily se z důvodu vysokých faktur za energie rozhodl investovat do pilotního projektu smart meteringu. Naší úlohou bylo odhalit plýtvání a snížit Klientovi náklady na provoz objektů.

 • Implementace ISO 50001 – město Rožnov pod Radhoštěm

  Naše společnost vyhrála zakázku vypsanou městem Rožnov pod Radhoštěm na zpracování metodiky pro zavedení energetického managementu. Město zvažuje a po malých krocích se připravuje na implementaci ČSN EN ISO 50001 – Systém managementu hospodaření s energií. Výhodou je, že město nově zřídilo funkci „energetik města“, který bude mít energetické hospodaření na starosti.

 • BREEAM Biodiverzitní studie Obchodního centra AUPARK

  Zákazník se na nás obrátil s přáním vyhotovit spěšný průzkum biodiverzity obchodního centra a jeho přilehlého okolí v rámci certifikace BREEAM In-Use

 • Technický audit Obchodního centra ŘEPY

  Před koupí objektu si zákazník přál zhodnotit budovu po její technické stránce a životnost. Cílem technického auditu bylo vyhodnotit technický stav budovy, jejího technologického zařízení, náklady na provoz a budoucí investice na příštích 5 - 10let. 

 • Úřad práce ČR

  V tomto projektu byl naším klientem Úřad práce ČR. Měření probíhalo na jeho 136 pobočkách po celé České republice.

 • Pražská teplárenská

  V administrativní budově Pražské teplárenské docházelo k problémům s počítači a dalšími zařízeními. Důvodem k tomu, že se na nás zákazník obrátil, byla potřeba zjištění příčiny nesprávného chodu těchto zařízení za předpokladu, že všechna tato zařízení jsou v pořádku.

 • Standard pro KB – Záložní zdroje napájení

  KB nás požádala, abychom pro ně zpracovali dokument, jak řešit situaci v případě výpadku elektrické sítě. Chtěli zjistit, jaká jsou legislativní minima a čemu mají věnovat pozornost.

 • LEED Commissioning – Administrativní budova Rustonka A

  Rustonka je projekt investiční skupiny J&T a naší úlohou bylo zajistit kompletní služby tykající se commissioningu v rámci LEED certifikace administrativního komplexu v Praze - Karlín.

 • Energetický audit obchodních domů Regata Čechy

  Firma Regata měla zájem o vypracování energetických auditů pro 6 obchodních domů v Čechách za účelem snížení energetické náročnosti budoucí aplikací úsporných opatření, která jsou výstupem auditu.

 • Optimalizace prodejny OBI

  OBI je v současné době druhý největší DIY (= do it yourself) obchodní prodejce stavebních materiálů a potřeb v Evropě. Firma má  580 poboček po celé Evropě, z nichž 28 prodejen je v České republice. Skupina OBI, která sbírá jeden úspěch za druhým, zaměstnává 42 000 lidí a v roce 2013 zaznamenávala celoroční obrat 6,7 miliard euro.

 • On-line energetický management pro ABB

  Společnost ABB je globální firmou s centrálou ve švýcarském Zurichu a zaměstnávající po celém světě více než 150 000 zaměstnanců. ABB působí v oblastech energetiky, automatizace, ale také robotiky a pro svůj areál v Trutnově se rozhodla využít on-line energetického managementu Enectiva z dílny Enerfis.

 • Průmyslové areály ZLKL s.r.o.

  Naším klientem v tomto projektu byla strojírenská společnost ZLKL s.r.o., která se v roce 2012 umístila na 3. místě a v roce 2013 na 1. místě v soutěži Firma roku Olomouckého kraje. Zároveň vyhrála ocenění Odpovědná firma roku Olomouckého kraje 2013. I tak společnost ZLKL hledá další možnosti jak zefektivnit své provozy a proto se rozhodla využít našich služeb v oblasti energetického poradenství s ohledem na vyhledání potenciálu energetických úspor.

 • Camaieu - optimalizace elektrické energie

  Pro francouzský oděvní řetězec Camaieu jsme realizovali projekt optimalizace spotřeby elektrické energie přímo na jedné z jejich 50ti prodejen.

 • Breeam certifikace v 7 administrativních budovách

  Ve druhé polovině roku 2012 se naše společnost spolupodílela na certifikaci celkem šesti architektonicky velmi osobitých a z pohledu nájemníků velmi lukrativních administrativních budov. Certifikace probíhala ve standardu Breeam a naším úkolem bylo posoudit aktuální stav budov z hlediska biodiverzity a navrhnout takové úpravy, které biodiverzitu jednotlivých budov posílí.

 • Energetická studie bytového domu v pražském Hládkově

  Naším zákazníkem v tomto projektu byl majitel bytového domu v pražském Hládkově. Majitel před nedávnou dobou převzal tento objekt do vlastnictví a správy, projekt byl proto zaměřen na zmapování aktuálního stavu objektu z hlediska energetiky, nalezení problémů, které mají na energetickou bilanci objektu zásadní vliv, navržení variant řešení těchto problémů a pomocí energeticko-ekonomické optimalizace jednotlivých opatření určit prioritu jejich zavedení.

 • Sběr dat ze 106 měřidel na budovách 2N

  Měření je základem úspěšného energetického managementu. Náš tým realizoval projekt sběru dat ze 106 měřidel do systému Enectiva. Zákazník 2N s.r.o., který spravuje tři administrativní nemovitosti o celkové ploše 10 000m2, tak získal nástroj jak mít veškeré energie jednoduše pod kontrolou.

 • Libertas

  Naším zákazníkem byla společnost Libertas a.s. provozující ve svém komplexu v centru Prahy cca 15 000 m2 administrativních prostor a vlastní tiskárnu na ploše cca 5 000 m2.

 • The HUB Prague

   V tomto projektu byla naším klientem pražská pobočka nejznámější celosvětové sítě coworkingových center The HUB. Jedná se o prostor pro začínající firmy a podnikatele, kteří zde využívají sdílenou kancelář, konferenční místnosti a veškeré potřebné zázemí pro rozvoj podnikání o celkové ploše 900 m2.

 • BCB Plzeň

  Zákazníkem týmu Enerfis byl v tomto projektu property management známé administrativní budovy v Plzni, dominanty města jménem Business Centre Bohemia. Budova BCB se z hlediska technologického vybavení řadí mezi modernější, pozornost byla v tomto projektu proto soustředěna především na efektivitu provozu technologií a jejich regulaci.

 • Solitaire Real Estate

  Klientem naší společnosti v tomto projektu byla společnost Solitaire Real Estate spravující komplex 3 administrativních budov v centru Prahy. Celková podlahová plocha komplexu je 8 530 m2 z toho 6 085 m2 v nových a rekonstruovaných budovách a 2 445 m2 ve starší budově z původní městské zástavby.

 • Biodiverzita v Mosaic House

  V tomto projektu jsme pracovali pro property management (Impact-CORTI a.s.) hotelu Mosaic House, který se pyšní označením nejzelenější hotel v Praze. Naším úkolem byla spolupráce na recertifikaci hotelu ve standardu Breeam v oblasti biodiverzita.