Reference - Certifikace budov

Níže uvádíme příklady projektů z oblasti certifikací budov LEED a BREEAM na kterých jsme pracovali:

CB Parkhaus

CB Parkhaus

Pro parkovací dům v centru Českých Budějovic jsme kompletně zajistili BREEAM certifikaci. Objekt, který se skládá z parkovacích ploch a administrativní části, byl dostavěn v roce 2015 a momentálně čeká na schválení úrovně VERY GOOD. Těšíme se na umístění certifikační plakety na budovu.

River Gardens – bytový dům D

River Gardens – bytový dům D

River Gardens je rozsáhlý developerský projekt na Rohanském ostrově v pražském Karlíně. V rámci tohoto projektu jsme zpracovali 3 studie pro certifikaci BREEAM New Construction International 2016 pro bytový dům D, jehož investorem je Skanska Reality a.s. Řešili jsme HEA 04 – Thermal comfort, ENE 01 - Reduction of energy use and carbon emissions a POL 05 - Reduction of noise pollution.

Millennium Plaza

Millennium Plaza

Budova Millennium Plaza má jedinečný soubor služeb. Pod jednou střechou najdete Millennium Casino, hotel Marriot, World Class Health Academy, kancelářské prostory, banku, obchody a přímé spojení s pražským metrem. Vlastníkem budovy je společnost B.H. Centrum, pro kterou jsme zajistili kompletní certifikaci BREEAM In-Use.

Titanium Bussiness Complex

Titanium Bussiness Complex

Titanium je moderní komplex dvou administrativních budov uprostřed centra Brna, který poskytuje 43 tisíc m2 kancelářských ploch, 5 tisíc m2 obchodních ploch a více než 400 parkovacích míst. Díky naší práci se i tento komplex může pyšnit certifikací BREEAM In-Use na úrovni VERY GOOD.

Olympia Plzeň

Olympia Plzeň

Obchodní centrum Olympia Plzeň je největší nákupní a zábavní centrum v Plzni a celých západních Čechách. Objekt je pod správou realitního investora CPI Property Group. I pro tento objekt jsme zpracovali několik studií pro certifikaci BREEAM In-Use.

Metronom business center

Metronom business center

Metronom business center je administrativní budova v Nových Butovicích v Praze s moderní architekturou tvořenou třemi vzájemně propojenými částmi. Enerfis vytvořil pro BREEAM certifikaci koncept měření spotřeb energií a vody v budově.

Aspira business centre

Aspira business centre

Této moderní kancelářské budově v Nových Butovicích o rozloze 15303 m2 jsme zajistili měření kvality vnitřního prostředí a zpracovali jsem studii HEA 02 Indoor air quality – VOC emission levels pro certifikaci BREEAM. Zjistili jsme, že jak formaldehyd tak organické těkavé látky splňují všechny stanovené limity.

Corso Court

Corso Court

K této administrativní budově v Karlíně jsme zpracovávali pro Breeam certifikaci několik studií, například studii na posouzení živelných pohrom, krizový plán nebo ekologickou studii a studii biodiverzity s akčním plánem. V této budově se nachází centrála tří divizí skupiny Skanska a sídlo české pobočky společnosti Expedia. Budovu provozuje firma Cushman & Wakefield.

Rustonka

Rustonka

Tento komplex na Karlínském břehu Vltavy je certifikován jako LEED Gold pro Rustonku A+D, B, C. Na certifikaci jsme se podíleli tvorbou energetického modelu, který pomohl investorovi jednak získat požadovanou úroveň a taktéž optimalizovat budoucí náklady. Rustonku II certifikace teprve čeká.

Lighthouse Vltava Waterfront Towers

Lighthouse Vltava Waterfront Towers

I tato moderní budova na břehu řeky Vltavy byla certifikována za účasti společnosti Enerfis. Jednalo se o standard Breeam In Use Více informací

Zlatý Anděl

Zlatý Anděl

Jeden z mnoha certifikačních projektů ve standardu Breeam na kterém jsme se podíleli, tentokráte v Praze Smíchově.

Mosaic House Hotel

Mosaic House Hotel

Projekt Breeam In Use pro společnost Impact-corti (nyní CBRE). Hotel Mosaic se pyšní označením "nejzelenější v Praze", ale klient měl i tak zájem na vylepšení z pohledu vztahu k okolní přírodě.Více informací zde

Administrativní projekt Praha 3

Administrativní projekt Praha 3

Zajištění energetického modelu v rámci získání kreditů EAc 5.1 a EAc 5.2 pro LEED certifikaci. Energetický model i všechny výstupy v rámci finálního reportu, byly realizovány v anglickém jazyce dle požadavků GBCI.

Tančící dům

Tančící dům

Ještě před změnou majitele jsme mohli spolupracovat s klientem CBRE Global Investors na certifikaci Tančícího domu. Tento architektonický skvost hl. města si jistě certifikaci BREEAM zasloužil a je nám ctí, že jsme mohli být při tom.

River Garden 2,3

River Garden 2,3

Enerfis jako součást certifikačního týmu společnosti HB Reavis. Jednalo se o nově stavěný projekt komerční budovy na Rohanském nábřeží v Praze s celkovou výměrou přesahující 30 000 m2.

Dostavba OC Chodov

Dostavba OC Chodov

Pro projekt-management projektu dostavby obchodního centra Chodov jsem provedli hned několik odborných studií v rámci BREEAM certifikace. Jednalo se o ENE 01-Energy Efficiency, ENE 04 - LZC Low Zero Carbon Technologies studii, POL 03 - Surface Water run-off report, vytvoření energetického modelu v rámci ENE 01 a modelu termálního komfortu (Thermal Comfort) v rámci HEA03 a IAQ - Indoor Air Quality Plan.

LEED Enhanced Commisioning

Pro nový administrativní projekt v pražském Karlíně společnosti J&T, jsme provedli kompletní Enhanced LEED Commissioning ve fázi design (přípravy tendrové dokumentace). Součástí bylo i vytvoření dokumentů OPR a BOD a kompletní revize dokumentace, jež měla vztah k energeticky náročným technologiím. Jednalo se o celý HVAV, osvětlení a obálka budovy.