Energetický model a simulace

Dynamický energetický model poskytuje detailní pohled na chování stavby ještě před tím, než je postavena. Dokáže vypočítat její energetickou náročnost v různých klimatických podmínkách, odpovědět na zásadní otázky ohledně konstrukce, orientace budovy, zvolených technologií nebo vnitřní dispozice. Energetický model nachází rovněž uplatnění u certifikace budov LEED či certifikace BREEAM, stejně tak jej využijete v jejich jednotlivých variantách LEED EB:OM či BREEAM In Use. K modelování používáme software Design Builder a EQuest.

Hlavní benefity

  • Nižší náklady na provoz budoucí stavby
  • Detailní pohled na chování stavby
  • Snadnější rozhodování pro výběr technologií

Co získáte: Pohled na chování stavby ještě před její realizací

Pro koho:

  • Developer
  • Investor
  • Projektant

Energetický modelOba softwary jak Design Builder, tak EQuest jsou schválenými softwary pro certifikace metodikami BREEAM a LEED, potažmo jejich různá schémata Breeam In Use, LEED EB. Pro dílčí simulace využíváme další nástroje, které zvládají detailní výpočty chlazení, vytápění, ventilace a ostatních systémů budov.

Výstupy umožňují optimalizovat budovu s cílem dosáhnout vyššího tepelného komfortu interiéru stejně jako analyzovat nejvhodnější typ vytápění, chlazení nebo větrání budovy. Zároveň je díky nim možné doporučit nejefektivnější způsob regulace zmíněných systémů.

Na základě výstupů simulací lze optimalizovat návrh jak samotných konstrukcí, tak vnitřních systémů a budova se stává úspornější, efektivnější a uživatelsky komfortnější ještě dříve, než začne její výstavba.

Zaujala Vás možnost vypracování energetického modelu?Kontaktujte nás